Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >

Tecnocasa Studio Stare Podgórze S.c

 Profesjonalna obsługa transakcji kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości. Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszych doradców, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces szybko i bezpiecznie. ...

Profesjonalna obsługa transakcji kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości.
Zaufaj doświadczeniu i wiedzy naszych doradców, którzy przeprowadzą Cię przez cały proces szybko i bezpiecznie.
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem nieruchomości.
Opis jednej z nieruchomości biura:

Kraków – Stare Podgórze – ul. Kalwaryjska – Parterowa kamienica
INWESTYCJA

Nieruchomość: proponujemy Państwu działkę o powierzchni około 509 m2. Nieruchomość położona bezpośrednio przy ulicy Kalwaryjskiej, zabudowana od frontu parterowym budynkiem o powierzchni ok 140 m2 oraz drugim budynkiem w oficynie – ok 160 m2.

Inwestycja wymaga generalnego remontu, co stwarza potencjalnemu nabywcy możliwość aranżacji według własnego projektu i dostosowania jej do własnych potrzeb. Budynek frontowy powstały w 1886 roku jest objęty ochroną konserwatorską i ujęty w gminnej ewidencji zabytków.

Według zapisów obowiązującego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego obszaru, dopuszcza się zabudowę dziedzińców i podwórców przy zachowaniu następujących warunków:
1) maksymalna wysokość zabudowy do 4 m;
2) nakaz stosowania dachów płaskich;
3) minimalny wskaźnik terenu biologicznie czynnego 2,5 %.
W odniesieniu do budynku frontowego, dopuszcza się wykonanie robót budowlanych, do maksymalnej wysokości bezwzględniej zabudowy 221 m n.p.m.:
1) celem wykorzystania poddasza, na warunkach określonych w MPZP,
albo
2) polegających na nadbudowie budynku, z możliwością wykorzystania poddasza, ustalając:
a) nakaz powtórzenia istniejącej geometrii dachu nadbudowywanego budynku,
b) dopuszczenie podniesienia górnej krawędzi elewacji frontowej budynku.

Powołany Plan Zagospodarowania Przestrzennego zakazuje lokalizacji lokali mieszkalnych na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynków wzdłuż ul. Kalwaryjskiej. Nieruchomość natomiast nadaje się idealnie do rozbudowy na cele mieszkaniowe i przeznaczenia lokali na parterze do prowadzenia różnorakich typów działalności (usługi, serwis, pracownia rzemiosła, firma handlowa itp.).

Olbrzymim udogodnieniem jest możliwość parkowania w podwórku.

Lokalizacja: nieruchomość zlokalizowana jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krakowa, Starym Podgórzu, bezpośrednio przy ulicy Kalwaryjskiej. W niedalekim sąsiedztwie - okolice Ronda Matecznego, znajdują się liczne sklepy, punkty handlowo-usługowe, placówki użyteczności publicznej a także przystanki komunikacji miejskiej, zarówno tramwajowej jak i autobusowej, umożliwiające bezproblemowe dotarcie do wybranej części Krakowa.

Komunikacja miejska: 2 minuty pieszo do przystanku tramwajowego "Rondo Matecznego". Bardzo dobry dojazd do każdej części miasta.

Cena: 2.200.000 zł

Zapraszamy do oglądania!

Kontakt: Agencja Nieruchomości Tecnocasa
Oddział IV Stare Podgórze
Rynek Podgórski 9
Tel: +48 12 263 00 40
lub 513 084 377