Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >

1/22

2/22

3/22

4/22

5/22

6/22

7/22

8/22

9/22

10/22

11/22

12/22

13/22

14/22

15/22

16/22

17/22

18/22

19/22

20/22

21/22

22/22

1 850 000 PLN (1 133 zł/m2)
Szczytna, Kotlina Kłodzka
Lokal komercyjny na sprzedaż
1633m2 12
OBIEKT na dom spokojnej starości, klinikę, hotel/pensjonat
  • OBIEKT na dom spokojnej starości, klinikę, hotelpensjonat  Oferta sprzedaży obiektu idealnie nadającego się na dom spokojnej starości, prywatny szpitalklinikę, pensjonathotel itp. W cenie oprócz budynku i ponad...
OBIEKT na dom spokojnej starości, klinikę, hotel/pensjonat

 Oferta sprzedaży obiektu idealnie nadającego się na dom spokojnej starości, prywatny szpital/klinikę, pensjonat/hotel itp.
W cenie oprócz budynku i ponad półhektarowej działki zawarty jest projekt rozbudowy i prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę.
Kotlina Kłodzka - spokojna miejscowość wypoczynkowa położona wśród znanych ośrodków uzdrowiskowych; świetna lokalizacja w zacisznym i osłoniętym miejscu, lecz nieopodal ścisłego centrum miasteczka.
Działka 0,62 hektara.
Budynek z końca XIX w., 2-kondygnacyjny z poddaszem, rozplanowany na rzucie litery 'L', nakryty dachami spadzistymi, z naczółkami i namiotowym, zwieńczony sygnaturką.
Substancja budowlana budynku w stanie dobrym, (obejrzyj zdjęcia) dach nie wymaga remontu, większa część okien wymieniona na pcv. Konieczna modernizacja instalacji i adaptacja wnętrza.
Po rozbudowie i remoncie budynku planowano przeznaczyć go na dom pogodnej starości, lecz może to być również obiekt wielofunkcyjny z główną funkcją szkoleniowo-leczniczą.
Rozbudowę zaprojektowano tak, aby mogły z ośrodka korzystać zarówno osoby indywidualne jak i grupy. Zapewniono ok. 80 miejsc w 46 pokojach, restaurację, mini SPA ze strefą zabiegową oraz hol wielofunkcyjny. Rozbudowę zaprojektowano w miejscu istniejącej współczesnej przybudówki i istniejącej oficyny, które były w stanie bardzo złym i dokonano już ich rozbiórki. Ma ona mieć formę 2-kondygnacyjnego budynku w kształcie litery 'L', oraz parterowego holu łączącego oba budynki.

Wystrój elewacji rozbudowy, skromniejszy, celowo zaprojektowano w charakterze budynków gospodarczych, żeby stanowił tylko tło dla budynku głównego. Bryła i charakter głównego budynku pozostają bez zmian.
Zaawansowanie prac: uzyskano pozwolenie na rozbiórkę, dokonano rozbiórki przybudówki i oficyny; odbito w budynku głównym tynki wewnętrzne i zdemontowano stare instalacje; pogłębiono piwnice. Uzyskano pozwolenie na budowę. Powierzchnie: działki: 6235 m2; użytkowa: obecnie 1.633 m2, po rozbudowie 2.993 m2; możliwość zmian w ewentualnym projekcie alternatywnym; Oczywiście można także zrezygnować z rozbudowy i poprzestać na adaptacji istniejącego budynku.
Obiekt bardzo atrakcyjny architektonicznie i świetnie położony, doskonała współpraca i poparcie władz lokalnych; sprzedaż następuje w wyniku zmiany planów życiowych właściciela, którzy był w projekt bardzo zaangażowany i chętnie podzieli się swoimi przemyśleniami i koncepcjami.

Cena ofertowa 1.850.000 zł
Kontakt: Paweł Biedrawa, licencja zawodowa nr 7471, tel. 601 66 98 65
Więcej ofert na www.biedrawa.com.pl
Przedstawiane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do zapoznania się z nieruchomością i zachętą do jej obejrzenia. Dane w ofercie mają charakter informacyjny; niektóre informacje pochodzą od osób trzecich i mogą zawierać drobne nieścisłości z przyczyn niezależnych od oferującego pośrednika.
 

Zobacz także inne ogłoszenia: