Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >

1/3

2/3

3/3

6 700 000 PLN (7 827 zł/m²)
Poznań, rynek Stary Rynek
Lokal komercyjny na sprzedaż
856.00m² 1
  • Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość położona bezpośrednio przy płycie Starego Rynku zabudowana dwoma zabytkowymi kamienicami. Budynki o łącznej powierzchni użytkowej ok. 856 m2 zajmują prawie całą powierzchnię działki,...
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość położona bezpośrednio przy płycie Starego Rynku zabudowana dwoma zabytkowymi kamienicami. Budynki o łącznej powierzchni użytkowej ok. 856 m2 zajmują prawie całą powierzchnię działki, której powierzchnia wynosi 328 m2.

Nieruchomość składa się z dwóch budynków mieszkalno - usługowych połączonych łącznikiem. Główny budynek jest zlokalizowany od strony Starego Rynku ma 3 kondygnacje i poddasze użytkowe, a drugi budynek położony przy ulicy Sierocej jest dwukondygnacyjny wraz z poddaszem użytkowym. Każdy z budynków jest całkowicie podpiwniczony, położony w zwartej zabudowie Starego Miasta. Łącznik pomiędzy budynkami ma również 3 kondygnacje i podpiwniczenie. Każdy z budynków ma swoją oddzielną, wewnętrzną klatkę schodową.

Powierzchnia całkowita poszczególnych kondygnacji budynków wynosi 1160 m2 i przedstawia się następująco:

Piwnice – 203,08 m2
Parter- 210,54 m2
I piętro – 206,29 m2
II piętro – 213,99 m2
III piętro – 213,80 m2
Poddasze- 113,45 m2

Powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych i usługowych wynosi łącznie 865 m2.

W obu budynkach na parterze prowadzona jest działalność usługowa a w pomieszczeniach piwnic znajdują się magazyny oraz pomieszczenia socjalne, na kondygnacjach począwszy od I piętra oraz częściowo na poddaszu lokale użytkowane są na cele mieszkalne.

Nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, w dokumentach archiwalnych można znaleźć informacje, na temat tego budynku sięgających aż do połowy XV w. Budynek w XVII w został przebudowany a na początku XX w. podwyższony, od tego czasu nie zmienił swojej formy.
Nieruchomość znajduje się na obszarze objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Obszar Staromiejski w Poznaniu”, który został zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Poznania nr XCIII/1055/III/2002 z dnia 9 lipca 2002 r. zgodnie z którym nieruchomość znajduje się na obszarze planu oznaczonym symbolem Mu3, w którym to obowiązuje nakaz utrzymania funkcji mieszkaniowej oraz towarzyszących funkcji: handel, gastronomia, biura, usługi, kultury, administracji publicznej.

Budynek został wzniesiony w technologii tradycyjnej, murowany z cegły. Nad piwnicami stropy na belkach stalowych, na wyższych kondygnacjach w obu budynkach stropy konstrukcji drewnianej. Dachy mansardowe, niesymetryczne, nad łącznikiem dach jednospadowy, płaski w konstrukcji drewnianej. Od strony Starego Rynku dach pokryty blachą a od strony ul. Sierocej dachówką. Okna od strony podwórza w większości wymienione na PCV, w lokalach od strony frontowej pozostały okna drewniane. Budynek wyposażony jest w instalacje wod-kan, elektryczną i siłową gazową i telefoniczną.
Nieruchomość jest w całości zamieszkiwana i wykorzystywana na cele handlowe. W ostatnich latach przeprowadzano niezbędne, bieżące naprawy natomiast budynek wymaga przeprowadzenia gruntowych prac remontowo - modernizacyjnych.


Cena oferowana 6 700 000 zł

Kontakt: Aleksander Błaszczyk 502-752-840,
Olga Błaszczyk – Nowakowska 502-063-614


E-mail: blaszczyk@blaszczyk.com.pl,
o.blaszczyk@blaszczyk.com.pl