Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >

1/1

5 000 000 PLN (5 000 000 zł/m2)
Kraków, Bronowice (Małopolskie, pow. Kraków)
Archiwalna - Dom na sprzedaż
-m2 12 4 1990
Dwa budynki usługowe w świetnej lokalizacji |22,5a
  • Oferta Archiwalna:
    Biuro nieruchomości Sckala przedstawia ofertę sprzedaży dwóch budynków znajdujących się w Krakowie, dzielnicy Bronowice Małe przy ul. Władysława Żeleńskiego, pełniących funkcję biurowo-usługową o łącznej powierzchni...
Oferta Archiwalna:
Biuro nieruchomości Sckala przedstawia ofertę sprzedaży dwóch budynków znajdujących się w Krakowie, dzielnicy Bronowice Małe przy ul. Władysława Żeleńskiego, pełniących funkcję biurowo-usługową o łącznej powierzchni użytkowej 728,21m2 (564,66m2+163,55m2), posadowionych na działkach ewidencyjnych o powierzchni 1406m2 i 843m2 z przeznaczeniem w planie zagospodarowania "MN/U - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług".


LOKALIZACJA 

Bronowice Małe to popularna, położona w północno-zachodniej części Krakowa - dzielnicy Krowodrzy, skąd odległość do ścisłego centrum miasta zamyka się w kilku kilometrach. Jest to dobrze skomunikowane miejsce, z  łatwym dostępem w różne części miasta oraz drogi wylotowe i obwodnice. Obecny układ komunikacyjny pozwala na sprawny wyjazd z miasta w kierunku obwodnicy A4 Rzeszów-Katowice pełniącej jednocześnie funkcję południowej obwodnicy Krakowa, a realizacja w najbliższym czasie północnej obwodnicy pozwoli na równie sprawne okrążenie miasta z drugiej strony i wyjazd w kierunku Warszawy na drogę S7.

Dostęp do drogi publicznej odbywa się za pomocą bezpośredniego zjazdu do ul. Żeleńskiego, która to łączy się z kolei z ul. Pasternik - główną arterią w tej części Krakowa będąca drogą wylotową w kierunku autostrady A4 Rzeszów-Katowice. Z uwagi na to, że budynek znajduje się blisko zjazdu z drogi krajowej 79, jest on dobrze eksponowany, widoczny z odległości co jest istotnym elementem w lokowaniu działalności w takim miejscu. 

Odległość od poszczególnych punktów:


Rynek Główny w Krakowie - 8 km
Pętla tramwajowa Bronowice Małe - 1,5 km
Węzeł autostrady A4 - 7,5 km
Galeria Bronowice, Ikea - 2,4km


ZAGOSPODAROWANIE DZIAŁKI I PRZEZNACZENIE W MIEJSCOWYM PLANIE
Nieruchomość położona jest na planie prostokąta, długości 80 i szerokości 17m, odgrodzona w całości z otwartym przejazdem do nieruchomości sąsiedniej. Z drogi publicznej od części frontowej dostaniemy się na teren posesji przez automatyczną bramę wyposażoną również w kamerę, systemy alarmowe i czujniki kontroli dostępu. Z tej również strony mamy kilka miejsc parkingowych oraz zewnętrzne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, a także bramę do garażu pełniącego funkcję magazynu. Z tyłu działki mamy urządzony, wyłożony kostką parking oraz część zieloną. 
Miejscowy plan zagospodarowania określa podstawowe przeznaczenie nieruchomości jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług, narzucając następujące parametry i wskaźniki ukształtowania terenu: 


wskaźnik powierzchni terenu biologicznie czynnej - min. 65 %
wskaźnik powierzchni zabudowy - max. 25 %
wysokość zabudowy mieszkaniowej i usługowej - max. 15 m
wysokość garaży wolnostojących - max. 4,5 m.


OPIS TECHNICZNY

Budynek nr 1 

Dom w zabudowie bliźniaczej o przeznaczeniu usługowym o powierzchni użytkowej 564,66m2. Zbudowany technologią tradycyjną w latach 90', w 2007r przeszedł generalny remont, w 2020 dodatkowo odświeżone zostało wnętrze. Od początku budynek pełni funkcję biurową. Posiada liczne systemy zabezpieczeń, takie jak alarm, monitoring, systemy kontroli dostępu aktywowane za pomocą czytników linii papilarnych pozwalające dostać się do konkretnych pomieszczeń, systemy przeciwpożarowe przystosowane do układu budynku i jego funkcji. Budynek  przyłączony jest do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej, sieci gazowej oraz elektrycznej, posiada wydajny kocioł gazowy c.o oraz c.w.u. Budynek na konstrukcji murowanej, strony żelbetowe, monolit.


Z uwagi na profil działalności firmy na parterze budynku znajduje się również serwerownia zabezpieczony specjalistycznym systemem chłodzącym i przeciwpożarowym. Budynek składa się z czterech kondygnacji: parteru, I piętra, II piętra i poddasza. W budynku znajdują się m.in: recepcja z zapleczem, magazyn, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, liczne pokoje konferencyjno-szkoleniowe, pomieszczenia biurowe, przestrzenie co-workingowa z wieloma stanowiskami do pracy, zaplecze socjalne. 

Budynek nr 2 

Dom wolnostojący, również o przeznaczeniu biurowym, zbudowanym w latach 80/90' również wyremontowany, przystosowany do profilu działalności firmy użytkującej. Zaopatrzony w systemy dostępu, również monitoring, alarm i instalację P-Poż. Budynek o powierzchni użytkowej 163,55m2 składa się 2 kondygnacji (parteru i poddasza), jest całkowicie podpiwniczony (powierzchnia piwnic to dodatkowe 83,15m2. Wewnątrz znajdują się również pokoje konferencyjne, biurowo-szkoleniowe, zaplecze socjalne itd. 

Posiadamy pełną specyfikację pomieszczeń wraz z rzutami, planami obu budynków, którą udostępniamy zainteresowanym klientom. 


FINANSE

Wartość rynkowa nieruchomości opiera się w głównej mierze na jej potencjale lokalizacji, stanie technicznym i obecnym przeznaczeniu, wyposażeniu i pełnym zaadoptowaniu do pełnienia funkcji biurowej. Są to budynku o bardzo niskim poziomie eksploatacji, w związku z rodzajem prowadzonej działalności, zatem stan nieruchomości mimo wieku oceniany jest na bardzo dobry, niewymagający większego wkładu finansowego. Biorąc pod uwagę układ przestrzenny, możliwość ulokowania w budynkach kilku najemców, dobry dojazd i świetny punkt logistyczny jest to doskonała inwestycja zarówno do prowadzenia własnej działalności, jak i wynajmu z atrakcyjną stopą zwrotu w skali roku.

Zapraszamy do obejrzenia nieruchomości oraz zapoznania się z dokumentacją. Pracujemy w dogodnych porach w tygodniu oraz w weekend, dzięki czemu na pewno dopasujemy nasz kalendarz na spotkanie z Państwem. 


Współpracujemy z renomowanym biurem kredytowym, które pomoże dobrać dogodną ofertę kredytową w najlepszych dostępnych warunkach, a także z kancelarią notarialną, architektami, kierownikiem budowy i wieloma innymi, dzięki czemu zabezpieczamy każdy obszar transakcji. 

Zapraszam do kontaktu! 

Tomasz Baszeń, 
tel: 733 339 314
e-mail: biuro@sckala.pl