Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >

1/17

2/17

3/17

4/17

5/17

6/17

7/17

8/17

9/17

10/17

11/17

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17

17/17

650 000 PLN (5 909 zł/m²)
Dąbrówno, Dworcowa
Lokal komercyjny na sprzedaż
110.00m²
  • Szukasz unikalnego miejsca na skalę regionu? Niegdyś kolejowa, dziś prywatna wieża ciśnień w Dąbrównie to nie lada gratka dla koneserów budynków zabytkowych. Data budowy budowli szacowana jest na ok 1905 r., podobnie jak...

Szukasz unikalnego miejsca na skalę regionu? Niegdyś kolejowa, dziś prywatna wieża ciśnień w Dąbrównie to nie lada gratka dla koneserów budynków zabytkowych.


Data budowy budowli szacowana jest na ok 1905 r., podobnie jak linia kolejowa Samborowo - Brzeźno oraz dworzec kolejowy. Linia kolejowa została zlikwidowana, tory kolejowe rozebrane, a wieża ciśnień pozostałą i została kapitalnie wyremontowana. Unikat na skalę regionu, jak i kraju stanowi jej kształt, a mianowicie nieobudowany kulisty kształt po zbiorniku wodny.

Zdjęcia wewnątrz już wkrótce, obserwuj ofertę!

W tej chwili znajduje się w jej wnętrzu mieszkanie 4 poziomowe:
- parter to łazienka oraz kuchnia z miejscem do wypoczynku i kominkiem
- I, II oraz III piętro do pokoje

Wnętrze
Z ostatniego piętro jest wyjście na zewnątrz, pozwalające obejść budowlę dookoła oraz wyłaz dachowy.

Cały budynek został starannie wyremontowany przy użyciu materiałów bardzo dobrej jakości. Budynek w swojej formie zewnętrznej praktycznie niezmieniony, zaś we wewnątrz zmienione zostało niemalże wszystko. Zostały zrobione nowe stropy, metalowe schody upiększone metaloplastyką, okna, drzwi, ścianki - wszystko z zachowaniem możliwie najbardziej ówczesnego stylu. Budynek jest ogrzewany z kominka z rozprowadzeniem ciepła na wszystkie poziomy oraz zamontowano dodatkowy nadmuch wspomagający jego pracę i cyrkulację powietrza.

Uzbrojenie i konstrukcja
Konstrukcja budynku murowana w kształcie kolistym, zwężająca się u szczytu. Charakterystyczny zewnętrzny kształt po zbiorniku na wodę odróżnią tę budowlę od innych w regionie. Do budynku doprowadzone są najważniejsze media: woda, prąd, kanalizacja. Na podłogach gres oraz wykładziny. Dach wyłożony gontem oraz zabezpieczony piorunochronem.

Działka
Nieruchomość posadowiona jest na dwóch działkach geodezyjny - 8/4 oraz 8/35 o łącznej powierzchni 1434 m2. Działka jest ogrodzona kutym ogrodzeniem wraz z bramą wjazdową tego samego gatunku. Całość posesji została oświetlona oraz upiększona licznymi nasadzeniami ozdobnymi. Znalazło się też miejsce na stół z ławkami oraz grilla.

Okolica
Dąbrówno to jedno z ciekawszych, ale również nadal spokojnych miejsc zachodniej części Mazur. Znajduje się ono niedaleko pola bitewnego Grunwald (ok 8 kilometrów od obiektu) oraz 20 km od drogi szybkiego ruchu S7. Dąbrówno może poszczycić się dwoma jeziorami w obrębie miejscowości - tj. Dąbrowa Wielka oraz Dąbrowa Mała - które zresztą widać z kopuły wieży ciśnień.

Jeśli marzyłeś o posiadaniu unikatowej budowli, nie chcesz lub nie masz czasu na kolejne remonty i inwestycje, a chciałbyś korzystać z uroków mazur, to świetnie trafiłeś! A może widzisz w tym obiekcie potencjał biznesowy? Zadzwoń i umów się na spotkanie!

Zapraszam do kontaktu!
Kontakt:
Damian Linkner 664 017 417
e-mail: damian.linkner@homelink.com.pl

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego


ul. Franciszka Barcza 54

10-586 Olsztyn

Osoba kontaktowa: Damian Linkner

Tel: +48664017417 - wyślij wiadomość sms