Ta strona korzysta z ciasteczek (ang. Cookies) aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji >
1/10
2/10
3/10
4/10
5/10
6/10
7/10
8/10
9/10
10/10
1 399 000 PLN (3 498 zł/m2)
Staniszów (Dolnośląskie, gm. Podgórzyn)
Lokal komercyjny na sprzedaż
400m2 11
  • Cenny historycznie dwór w Staniszowie na sprzedaż! Budynek usadowiony na 4 działkach z 1 księgą wieczystą o łącznej powierzchni 0,57 ha (5700m²). Dla dworku stworzony został plan architektoniczny pod pięćdziesiąt miejsc...
Cenny historycznie dwór w Staniszowie na sprzedaż! Budynek usadowiony na 4 działkach z 1 księgą wieczystą o łącznej powierzchni 0,57 ha (5700m²).
Dla dworku stworzony został plan architektoniczny pod pięćdziesiąt miejsc noclegowych oraz dwie duże sale z przeznaczeniem na restaurację, bar, czy salę do organizowania imprez okolicznościowych. W celu konserwacji, został wymieniony dach.
Dwór w Staniszowie został wybudowany w latach 1780-1790 i przez ponad 150 lat pełnił funkcję karczmy, gdzie jej goście raczyli się lokalnym piwem oraz likierem ziołowym "Echt Stonsdorfen", który został tam wymyślony (Stonsdorf - Staniszów)
Po roku 1990 budynek był użytkowany jako dom mieszkalny a na tyłach dworu wybudowano pomieszczenia gospodarcze.
Nieruchomość położona jest w górskiej, sprzyjającej turystyce miejscowości i wymaga generalnego remontu.
Jest to również Idealne miejsce na otwarcie muzeum dedykowanego historii miejscowości lub okolicznego regionu.
Chcesz zobaczyć obiekt?
Masz pytania?
Zapraszam serdecznie do kontaktu.Czy wiesz, że możemy przygotować dla Ciebie prezentację on-line nieruchomości? Skontaktuj się z naszym Agentem i zapytaj o szczegóły.
Pomimo, iż Doradcy Metrohouse przykładają szczególną staranność do rzetelnego prezentowania informacji o nieruchomości, nie zawsze jest możliwa weryfikacja wszystkich danych przekazanych od osób trzecich. Niniejsza prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
 

Zobacz także inne ogłoszenia: